Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie
Kształcimy zawodowo!

Komunikaty i informacje

[2023-10-02]

III Wojewódzki Konkurs Plastyczny!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu „Byłem, widziałem, zapamiętałem a potem narysowałem” – III Wojewódzki Konkurs Plastyczny
Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej miejsca znajdującego się na Szlaku Zabytków Techniki, łączącym obiekty związane z kulturą dziedzictwa przemysłowego województwa śląskiego. Termin składania prac został wydłużony do 30 października 2023. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie WWW organizatora pod tym linkiem.

Organizator konkursu


[2023-09-27]

KONKURS „EDUKACJA TO PODSTAWA”!

W związku z Dniem Edukacji Narodowej zapraszamy młodzież w wieku od 15 do 19 roku życia do udziału w konkursie pn. „Edukacja to podstawa!”, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Szczegóły i regulamin konkursu są dostępne pod tym linkiem .

Organizator konkursu


[2023-09-27]

NOC BIBLIOTEK!

Dyrekcja oraz pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Nocy Bibliotek, która odbędzie się 7 października 2023 roku (sobota) w godz.13.00-22.00. Szczegóły imprezy są dostępne pod tym linkiem.

Organizator imprezy


[2023-09-26]

KONKURS „THIS GAME OF MINE” DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

Do 15 listopada br. uczniowie oraz nauczyciele mogą przesyłać zgłoszenia do konkursu pod patronatem MEiN „This Game of Mine” opartego na pierwszej w historii polskiej edukacji grze, która znalazła się wśród szkolnych lektur uzupełniających – „This War of Mine”. Szczegóły konkurs są dostępne na stronie WWW pod tym linkiem .

Organizator konkursu


[2023-09-25]

NOC NAUKOWCÓW POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ 2023!

Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej organizuje 18. Noc Naukowców Politechniki Śląskiej, zaplanowaną na 7 października 2023 roku. Uczestnictwo w konkursach Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej jest dla młodzieży doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy z wielu różnych obszarów nauki. Szczegółowy program imprezy jest dostępny pod tym linkiem .

Organizatorzy imprezy


[2023-09-22]

KONKURS „JAK STWORZYĆ EKOSZKOŁĘ?”

„Jak stworzyć EkoSzkołę?” to konkurs, w którym zadaniem uczniów jest przygotowanie w kreatywny i twórczy sposób grupowych prezentacji multimedialnych obrazujących pomysły młodzieży na wprowadzenie zmian, aby ich własna szkoła stała się bardziej ekologiczna. Na prace konkursowe czekamy do 20 listopada 2023r. Szczegóły konkursu i jego regulamin są dostępne pod tym linkiem.

Organizator konkursu


[2023-09-21]

NOWA PLATFORMA EDUKACYJNA!

Edukacja.gov.pl to platforma przekazująca kompleksową wiedzę na temat oferty edukacyjnej w Polsce, w tym szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni.Docelowo usługa będzie umożliwiała zaplanowanie ścieżki edukacyjnej, już od samego początku, skończywszy na edukacji na poziomie akademickim. Platforma jest dostępna pod adresem https://edukacja.gov.pl.

Dyrekcja ZST


[2023-09-20]

KONKURS „NAJLEPSZE ZDJĘCIE Z WAKACJI”!

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs fotograficzny pt: „Najlepsze zdjęcie z wakacji! Konkurs przeznaczony jest dla uczniów i uczennic ZST. Prace należy nadsyłać do dnia 10 października 2023 roku. Szczegóły konkursu są dostępne pod tym linkiem.

Bibliotekarze


[2023-09-05]

KONKURS „BLIZNY HISTORII. ŚLADY II WOJNY ŚWIATOWEJ W MOJEJ OKOLICY”!

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Blizny historii. Ślady II wojny światowej w mojej okolicy”. Szczegółowe informacje o konkursie, jego regulamin oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej WWW organizatora konkursu dostępnej pod tym linkiem.

Sekretariat szkoły


[2023-09-01]

ULOTKA O OMDLENIACH!

Zachęcamy do zapoznania się  z ulotką zawierającą najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń. Ulotka jest skierowana do uczniów i ich rodziców [ link do ulotki ].

Ministerstwo Edukacji i Nauki


[2023-09-01]

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA / NIEODPŁATNA PORADA OBYWATELSKA!

W ramach współpracy z powiatem mikołowskim nasza organizacja prowadzi punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji. Na naszej stronie internetowej pod tym linkiem znajdują się wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie powiatu.

Stowarzyszenie Na Rzecz
Poradnictwa Obywatelskiego „Dogma”


[2023-09-01]

DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA!

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Jesteś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie. Kliknij i sprawdź szczegóły .

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Scroll to Top