Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie
Kształcimy zawodowo!

Komunikaty i informacje

[2023-05-23]

DYPLOMY TECHNIKA DO ODBIORU!

Już w piątek 26 maja uczniowie, którzy zdali ostatni egzamin zawodowy w sesji Zima 2023, będą mogli  w godzinach od 14:00 do 15:00 odebrać dyplom technika. Od poniedziałku 29 maja dyplom będzie można odebrać w godzinach pracy sekretariatu. Gratulujemy!

Sekretariat szkoły


[2023-05-23]

AKCJA „ŁAP SŁOŃCE Z GŁOWĄ”!

W dniu 15 maja 2023 r. na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się realizacja nowej akcji informacyjnej „Łap słońce z głową”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat bezpiecznego korzystania z promieni słonecznych. Więcej szczegółów odnośnie tej akcji oraz ulotki informacyjne znajdziesz pod tym linkiem .

Sekretariat szkoły


[2023-05-16]

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA / NIEODPŁATNA PORADA OBYWATELSKA!

W ramach współpracy z powiatem mikołowskim nasza organizacja prowadzi punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji. Na naszej stronie internetowej pod tym linkiem znajdują się wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie powiatu.

Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „Dogma”


[2023-05-12]

SAMOOBRONA KOBIET!

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tychach zajęcia z przedmiotowego programu przeprowadzi w dniach 27-28 maja w godzinach 10.00- 13.30 w obiektach sportowych na bazie Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Szkolnej 1 w Mikołowie. Zgłoszenia prosimy przesyłać na dedykowaną skrzynkę e-mail: rekrutacja.wcrtychy@ron.mil.pl. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej dostępnej pod tym linkiem gdzie znajdą Państwo szczegółowe informacje i dokumenty.

Sekretariat szkoły


[2023-05-08]

REKRUTACJA NA KIERUNKI STUDIÓW AKADEMII ŚLĄSKIEJ!

8 maja 2023 r. otwarta została rekrutacja na kierunki studiów na Akademi Śląskiej. Od tego dnia kandydaci mają możliwość rekrutacji na studia i wybrania kierunku, jaki chcą w przyszłości studiować. „Promocja na start” to świetna okazja, aby zapisać się na studia z dużą zniżką! Akademia Śląska oferuje studia I i II stopnia, jednolite magisterskie oraz studia podyplomowe. Zapraszamy przyszłych studentów na nasze wydziały. Szczegóły rekrutacji są dostępne na stronie internetowej pod tym linkiem .

Dyrekcja ZST


[2023-05-08]

KONKURS NA MŁODZIEŻOWEGO DELEGATA RP DO ONZ!

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem przy współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych ogłasza konkurs „Młodzieżowy Delegat RP na 78. Sesję ZO ONZ”. Zwycięzca konkursu w charakterze Młodzieżowego Delegata RP weźmie udział w 78. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz będzie uczestniczyła w realizacji i upowszechnianiu założeń Konkursu do kolejnej Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Więcej informacji na temat konkursu jest dostępnych pod tym linkiem .

Sekretariat szkoły


[2023-04-26]

KONKURS NA PLAKAT!

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły konkursu i jego regulamin są dostępne pod tym linkiemPrace można przesyłać do 9 czerwca 2023 r.

Organizator konkursu


[2023-04-25]

KONKURS NA AMBASADORA WYDZIAŁU MT POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ!

Zapraszamy uczniów do udziału w II edycji konkursu na Ambasadora Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej pt. „Inteligentny budynek z robotami współpracującymi” w roku akademickim 2023/2024. Szczegóły konkursu, jego regulamin oraz plakat konkursowy są dostępne na stronie wydziału Mechanicznego Technologicznego pod tym linkiem .

Organizator konkursu


[2023-04-14]

KONKURS EKOLOGICZNY DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH!

Zachęcamy szkoły ponadpodstawowe do uczestnictwa w konkursie ekologicznym pn. „Ponad wszystko, dbam o środowisko!”, który jest organizowany przez Fundację Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Szczegóły udziału w konkursie i jego regulamin są dostępne pod tym linkiem . Termin zgłoszeń do konkursu mija 31 maja 2023 r.

Organizator konkursu


[2023-04-13]

KONKURS PLASTYCZNY „ZACHWYCAJĄCY OGRÓD”!

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie organizuje konkurs plastyczny pt. „Zachwycający Ogród”. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, która przedstawia florę, faunę, krajobraz, miejsce czy wydarzenie z Ogrodu, która ukazuje bioróżnorodność tego miejsca. Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Prace należy przesłać w terminie do 28 maja 2023r. Szczegóły konkursu, jego regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne pod tym linkiem .

Organizator konkursu


[2023-02-21]

WIRTUALNE KOŁO MATEMATYCZNO LOGICZNE!

Centrum e-Learningu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zaprasza uczniów powyżej 13-tego roku życia do wzięcia udziału w zajęciach wirtualnego koła matematyczno-logicznego „eMIL 30”. Na kole czekają niestandardowe łamigłówki matematyczne i logiczne. Uczeń dołącza do koła całkowicie za darmo i pracuje wyłącznie zdalnie przez Internet. Koło będzie trwało od 6 marca do 9 czerwca bieżacego roku. Każdy uczeń ma bezpośredni kontakt z prowadzącym. Pod tym adresem można odwiedzić stronę, zalogować się jako gość i zobaczyć wersję koła z poprzedniej edycji. Aby zgłosić ucznia na koło „eMiL 30” wystarczy wysłać email na adres oczko@agh.edu.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko ucznia, nazwę szkoły z adresem oraz koniecznie adres email ucznia (potrzebny do komunikacji podczas zajęć). Liczba miejsc jest ograniczona. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Centrum e-Learningu AGH


[2022-10-24]

FUNDACJA ITAKA – CENTRUM POSZUKIWAŃ LUDZI ZAGINIONYCH!

Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych powstała w 1999 roku. ITAKA jest jedyną organizacją pozarządową w Polsce, która całościowo zajmuje się problemem zaginięcia…  dowiedz się więcej >>

Dyrekcja ZST


[2022-09-01]

DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA!

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Jesteś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie. Kliknij i sprawdź szczegóły .

Ministerstwo Edukacji i Nauki


[2022-09-01]

INTERNETOWA PLATFORMA SPECJALISTYCZNO-DORADCZA!

Już działa Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Dostępna pod tym adresem platforma oferuje między innymi dostęp do konsultacji i materiałów dydaktycznych oraz badawczych. Poprzez platformę można zapisywać się na dyżury do specjalistów oraz na szkolenia, a udostępnione materiały kierowane są m.in. do młodzieży szkół ponadpodstawowych, wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych i młodzieżowych ośrodków socjoterapii, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców oraz specjalistów (m.in. pedagogów, psychologów, terapeutów).

Dyrektor szkoły

Scroll to Top