Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie
Kształcimy zawodowo!

Komunikaty i informacje

[2024-06-17]

TYDZIEŃ TRANSPORTU PRZYSZŁOŚCI!

Zapraszamy na Tydzień Transportu Przyszłości – Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, który odbędzie się 17-23 czerwca 2024 w Katowicach ul. Krasińskiego 8. Tydzień Transportu przyszłości to szereg wydarzeń, jednak w szczególności zapraszamy Państwa i Młodzież do udziału w Dniach Transportu oraz Dniach z Pracodawcą – szczegóły pod tym linkiem . Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej naszej uczelni.

Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej
Katedra Transportu Kolejowego
Politechniki Śląskiej


[2024-06-12]

PRZYGOTUJ SIĘ NA LATO Z NFZ – „ŚRODA Z PROFILAKTYKĄ”!

Lato to czas odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów. Wakacje to też ryzyko niemiłych niespodzianek. Niezależnie od miejsca, w którym planujemy je spędzić, przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zadbajmy o to, aby wakacje były bezpieczne i zdrowe. Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza na czerwcowe „Środy z Profilaktyką”. Tematem przewodnim będzie przygotowanie się do lata, tak aby wakacje i letni wypoczynek były zdrowe i bezpieczne … czytaj więcej >>

Dyrektor szkoły


[2024-06-10]

KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI 100-LECIA SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO W MIKOŁOWIE!

Zapraszamy uczniów oraz absolwentów ZST Mikołów do udziału w konkursie plastycznym z okazji 100-lecia Szkolnictwa Zawodowego w Mikołowie. Konkurs polega na wykonaniu pracy dowolną techniką plastyczną lub w formie grafiki komputerowej na jeden z tematów: „Kartka okolicznościowa z okazji 100-lecia Zespołu Szkół Technicznych” lub „Ilustracja przedstawiająca budynek naszej szkoły za następne 100 lat”. Przedłużamy termin nadsyłania prac konkursowych do 13 września! Regulamin konkursu znajduje się pod tym linkiem . Zobacz plakat dotyczący wydarzenia.

Beata Król


[2024-06-04]

ZPRASZAMY NA TARGI PRACY I TARGI EDUKACJI!

Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie z siedzibą w Łaziskach Górnych organizuje w dniach 25-26 czerwca 2024r. w godzinach 10:00 – 13:00 Targi Pracy oraz Targi Edukacji. Zapraszamy osoby bezrobotne i poszukujące pracy, młodzież i wszystkich zainteresowanych, a w szczególności osoby zagrożone zwolnieniami grupowymi. Oferujemy: oferty pracy, porady ekspertów, konsultacje doradcy zawodowego oraz informacje dotyczące przedsiębiorczości. Targi Edukacyjne są realizowane w ramach projektu pilotażowego „MikoMłodzi na start” i finansowane ze środków rezerwy Funduszu Pracy w ramach naboru na projekty pilotażowe „Czas na Młodych – punkty doradztwa dla młodzieży”. Na Targi Edukacji zapraszamy osoby w wieku od 18 do 29 lat. Zobacz plakaty promujące: Targi Pracy oraz Targi Edukacji promujący wydarzenie.

Dyrekcja szkoły


[2024-05-13]

KONKURSY REGIONALNE SKILLSPOLAND 2024!

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Zespół WorldSkills Poland informuje, że ruszyła kolejna edycja konkursów umiejętności zawodowych skierowanych do uczniów szkół branżowych, studentów kierunków technicznych oraz do osób rozpoczynających swoją karierę zawodową – Konkursy regionalne SkillsPoland 2024. Konkursy te są realizowane w całym kraju i stanowią eliminacje do konkursu ogólnopolskiego SkillsPoland 2024. Informacje o konkursie są dostępne na stronie internetowej Śląskiego Kuratorium Oświaty pod tym linkiem .

Dyrekcja szkoły


[2024-05-07]

ZWIEDZANIE ZAKŁADÓW VOLKSWAGEN POZNAŃ!

Zapraszamy do zwiedzania naszych fabryk we Wrześni, oraz Poznaniu Antoninku. Podczas zwiedzania można będzie poznać, wieloetapowy proces produkcji naszych samochodów, a także dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o najnowocześniejszych rozwiązaniach produkcyjnych. Rezerwacja wycieczki jest możliwa pod tym linkiem . Zobacz plakat dotyczący wydarzenia.

Organizator wydarzenia


[2024-05-06]

KONKURS KORFILMFEST 2024!

Zapraszamy do wzięcia udziału w młodzieżowym konkursie filmowym w ramach festiwalu KorFilmFest! Celem konkursu jest prezentacja filmów młodych artystów i wspieranie ich twórczości. Przyjmujemy zgłoszenia osób do 20 roku życia. Konkurs polega na nagraniu filmu (do 30 minut), którego myślą przewodnią będzie hasło „Każdy marzy inaczej” i przysłać go do nas. Termin nadsyłania prac to 13 października 2024 r. Regulamin i więcej informacji znajduje się pod tym linkiem . Zobacz plakat promujący konkurs.

Organizator konkursu


[2024-04-18]

ZINTEGROWANA PLATFORMA EDUKACYJNA!

Platforma ZPE (dostępna pod tym linkiem ) to środowisko kształcenia – przyjazne, profesjonalne i bezpieczne narzędzie, które można wykorzystać do pracy z uczniami zdalnie i w szkole, uatrakcyjniając w ten sposób zajęcia. Wszystkie treści edukacyjne zamieszczone na platformie są dostępne na otwartej licencji Creative Commons, całkowicie bezpłatnie, można nich korzystać na każdym urządzeniu, w dowolnym miejscu o dowolnej porze. Materiały są także dostępne dla osób ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi.

Dyrekcja szkoły


[2024-04-09]

OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA UCZNIÓW!

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Uczniowskim Cukierni Sowa. Konkurs realizowany jest w kategorii jednoosobowej, a uczestnicy podczas zgłoszenia swojego udziału w konkursie zobowiązani są przedstawić samodzielnie przygotowaną pracę konkursową o tematyce: Tradycyjne wypieki dawniej i dziś, czyli współczesna interpretacja własna klasycznych ciast i ciastek! Skomponuj wyjątkowe smaki, przygotuj autorski przepis na klasyczne ciasto lub ciastka wykonane dowolnymi technikami cukierniczymi, a następnie do 10 września 2024 r. wyślij zgłoszenie. Szczegóły konkursu oraz jego regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne pod tym linkiem.

Dyrekcja szkoły


[2024-03-21]

KONKURSY W RAMACH NOCY NAUKOWCÓW POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ 2024!

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach organizowanych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2024. Konkursy Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej to świetna okazja do odkrycia w sobie pokładów kreatywności, zgłębienia wiedzy w różnych tematach oraz wygrania ciekawych nagród. W zależności od wybranego konkursu udział w przedsięwzięciu może być zespołowy lub indywidualny. Kliknij  ten link i sprawdź szczegóły konkursów.

Organizator wydarzenia


[2024-03-18]

PROJEKT „OBIERZ KURS NA ROZWÓJ”!

Trwa rekrutacja do projektu „Obierz kurs na rozwój”. Projekt jest częścią projektu „#jestemWOLO – program rozwoju wolontariatu w mikołowskim Centrum Aktywności”. Głównym celem projektu jest wzrost zaangażowania 12 osób w wieku 19 – 25 lat, zamieszkujących na terenie województwa śląskiego w wolontariat na rzecz Związku Stowarzyszeń „Centrum Aktywności” przez kompleksowe i merytoryczne przygotowanie ich do pełnienia roli tutorów pracujących z młodzieżą, pośrednictwo wolontariatu i zapewnienie wsparcia w okresie odbywania przez nich wolontariatu. Regulamin projektu jest dostępny pod tym linkiem.

Dyrektor szkoły


[2024-03-11]

PISMO GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO!

Udostępniamy pismo Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące zagrożeń zdrowotnych związanych z występowaniem bakterii z rodzaju Legionella oraz możliwych do podjęcia działań prewencyjnych, ograniczających ryzyko zachorowań na legionelozę. Pismo jest dostępne pod tym linkiem

Dyrekcja szkoły


[2024-02-20]

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA / NIEODPŁATNA PORADA OBYWATELSKA!

W ramach współpracy z powiatem mikołowskim nasza organizacja prowadzi punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji. Na naszej stronie internetowej pod tym linkiem znajdują się wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie powiatu.

Stowarzyszenie Na Rzecz
Poradnictwa Obywatelskiego „Dogma”


[2023-11-24]

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O TYTUŁ MISTRZA OBRÓBKI SKRAWANIEM!

W dniu 20 listopada 2023r. organizatorem I Konkursu Międzyszkolnego o tytuł „Mistrza Obróbki Skrawaniem” był Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie. W etapach szkolnych, szkoły biorące udział w konkursie wyłoniły 3 przedstawicieli spośród uczniów kształcących się w branży obróbki skrawaniem. W etapie międzyszkolnym udział wzięło 6 uczniów z dwóch szkół: ZST Mikołów i ZS5 z Tychów. Zdobywcą I miejsca a zarazem Mistrzem Obróbki Skrawaniem został uczeń klasy III om Gabriel Jastrzębski. Drugie miejsce zdobył Bartosz Figura z klasy III om ZST Mikołów, podium zamknął Adam Wróbel uczeń klasy III Technikum Zespołu Szkół nr 5 w Tychach. Wyróżnienia otrzymali pozostali uczniowie biorący udział w etapie międzyszkolnym: Karol Kończal (ZST5 Tychy), Błażej Laksa (ZST Mikołów) oraz D. Ratuszny (ZS5 Tychy). Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe. Wszystkim uczniom gratulujemy. Patronat honorowy objęła Firma PRE-MECH Dies & Molds Engineering zajmująca się projektowaniem, obróbką 2D/3D i dostosowaniem komponentów dla wiodących firm branży Automotive, ale także AGD. Głównym organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie. Zobacz zdjęcie laureatów konkursu.

Wiktor Macioszek


[2023-11-17]

TELEFONY ZAUFANIA I INFOLINIE WSPARCIA!

Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach. W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi. Numery telefonów zaufania i infolini pomocowych są dostępne pod tym linkiem .

Sekretariat szkoły


[2023-10-23]

PROJEKT „MIKOMŁODZI NA START”!

„MikoMłodzi na start” to projekt dotyczący aktywizacji zawodowej i pośrednictwa pracy realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie. Grupą docelową są osoby w wieku 18-29 lat (włącznie) zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mikołowie jako bezrobotne lub poszukujące pracy. W projekcie przewidziano udział 100 uczestników. Zobacz materiały: Prezentacja projektu*, Film promujący projekt* i Ulotka informacyjna*.

Organizator projektu


[2023-09-01]

ULOTKA O OMDLENIACH!

Zachęcamy do zapoznania się  z ulotką zawierającą najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń. Ulotka jest skierowana do uczniów i ich rodziców [ link do ulotki* ].

Ministerstwo Edukacji i Nauki


* Za dostępność cyfrową udostępnianych dokumentów odpowiadają ich autorzy.

Scroll to Top