Rekrutacja uczestników projektów europejskich
Informujemy uczniów ZST, że w ramach programu operacyjnego Unii Europejskiej: Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła będzie realizować dwa projekty w ramach Ponadnarodowej mobilności uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego: "Twoja praktyka, Twój zawód, Twoja przyszłość" – skierowany do uczniów klas trzecich technikum oraz "Uczeń polskiej szkoły branżowej w niemieckim systemie dualnym" – skierowany do uczniów klas drugich i trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia.
W ramach projektów uczniowie wezmą udział w praktyce zawodowej w Bułgarii, Hiszpanii, we Włoszech lub w Niemczech. Uczniowie zainteresowani udziałem w tym projekcie i wyjazdem na praktykę, proszeni są o pisemne zgłoszenie akcesu swojego uczestnictwa. Warunki, które będą decydować o zakwalifikowaniu ucznia do udziału w projekcie to:
- wysoka średnia ocen i wyróżniająca postawa na zajęciach z przedmiotów zawodowych,
- znajomość języka angielskiego lub języka niemieckiego,
- dobre zachowanie i nienaganna frekwencja,
- zaangażowanie społeczne w życie klasy i szkoły,
- reprezentowanie szkoły w konkursach i olimpiadach.
Przy wyborze uczestników zakładamy równość szans dla chłopców i dziewcząt. Na zakończenie stażu przewidziany jest egzamin końcowy (test) potwierdzający rzeczywiste nabycie określonych nowych kompetencji i umiejętności.W ramach zagranicznego stażu, uczniowie mają zapewnione:
- wsparcie organizacyjne i logistyczne: zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, podróż do miejsca odbywania stażu i przejazdy lokalne, opiekę nauczyciela, przygotowanie pedagogiczne, kulturowe i językowe (odbywa się przed wyjazdem, w szkole i jest ono obowiązkowe),
- po zakończeniu praktyki uczestnicy otrzymają "Certyfikat" wydany przez instytucję partnerską oraz międzynarodowy dokument Europass-Mobilność potwierdzający szkolenie odbyte w innym kraju europejskim .
Uwaga! Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia odbywający zajęcia praktyczne u Pracodawców, są zobowiązani do uzyskania pisemnej zgody Pracodawcy na wyjazd w przypadku zakwalifikowania ucznia do udziału w projekcie.
Koordynator ds. projektów unijnych:
mgr inż. Adam Sabiniok
Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej – projekt "Jak być liderem w szkole branżowej"
Cele szkolenia:
- Doskonalenie umiejętności menedżerskich.
- Poznanie cech prawdziwego lidera.
- Nabycie umiejętności przewodzenia grupie ludzi.
- Wykształcenie zachowań umożliwiających skuteczne kierowanie zespołem.
- Poznanie technik motywacyjnych i komunikacyjnych.
- Opis projektu
- Jak być liderem w szkole branżowej
- Prezentacja ze szkolenia
- Prezentacja "Czym jest przywództwo?"
- Galeria