Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie
Kształcimy zawodowo!

Szkolny doradca zawodowy

Szkolny doradca zawodowy pomaga młodzieży wybrać właściwą szkołę ponadpodstawową – liceum, technikum, branżową szkołę I stopnia – kierunek studiów, szkoleń i kursów doskonalenia zawodowego oraz prawidłowo przygotować się do wejścia na rynek pracy. W Zespole Szkół Technicznych funkcję doradcy zawodowego pełni mgr Danuta Strzoda.

Jesteś uczniem?

Jeżeli jesteś uczniem, zobacz, co po spotkaniu z doradcą zawodowym możesz zyskać:

  • poznasz swoje mocne strony, predyspozycje i talenty,
  • dowiesz się w jakim zawodzie chciałbyś w przyszłości pracować i gdzie znajdziesz pracę,
  • jakie musisz mieć kwalifikacje w wybranym zawodzie i ile będziesz zarabiać,
  • jaką wybrać ścieżkę edukacyjną -do jakiej iść szkoły, czego się uczyć, aby osiągnąć swój cel zawodowy
  • dowiesz się gdzie w najbliższej okolicy znajdują się szkoły, które uczą na kierunkach jakie Cię interesują

Świadomy wybór szkoły i kierunku kształcenia to później łatwiejszy start w życiu zawodowym. Zapraszamy do naszej szkoły na spotkanie z doradcą zawodowym. Z pomocą doradcy zawodowego odkryjesz swoje talenty, predyspozycje oraz ukierunkujesz je tak, aby zdobyć zawód najlepiej dopasowany do swoich oczekiwań, umiejętności i potencjału oraz dostępności ofert i miejsc pracy w okolicy.

Jesteś rodzicem?

Jeżeli Twoje dziecko jest już w klasie ósmej lub kończy szkołę ponadpodstawową, to najwyższa pora, aby ukierunkować je zawodowo – a co za tym idzie edukacyjnie. Wybór zawodu warunkuje wybór szkoły ponadpodstawowej, policealnej, studiów, czy skorzystanie z oferty kursowej Jeżeli chcesz wybrać dobrą szkołę dla Twojego dziecka wspomóż się opinią szkolnego doradcy zawodowego. Nie podejmuj decyzji pochopnie. Kierując dziecko do nieodpowiedniej szkoły decydujesz o jego przyszłości! Bardzo często, kierowanie się zainteresowaniami dziecka może być złudne – one zmieniają się bowiem wraz z wiekiem i środowiskiem. Zdarza się, że młody człowiek musi zrezygnować ze swoich marzeń o przyszłym zawodzie, ponieważ jego stan zdrowia lub predyspozycje psychofizyczne uniemożliwiają mu pracę lub kształcenie się w danym kierunku. Z tego powodu spotkania z doradcą zawodowym pomagają młodzieży szkolnej odkryć swoje faktyczne możliwości oraz preferencje zawodowe i edukacyjne.

Kończysz szkołę podstawową?

Zanim zdecydujesz, którą szkołę ponadpodstawową wybrać – pomyśl:

  • w jakich dziedzinach jesteś dobry,
  • co Cię interesuje,
  • jaki zawód chciałbyś wykonywać w przyszłości.

Masz problemy, pytania – przyjdź.

Godziny pracy doradcy zawodowego – mgr Danuta Strzoda:

  • wtorek: 12:00 – 17:00
  • środa: 9:00- 15:00
Scroll to Top