Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie
Kształcimy zawodowo!

Biblioteka szkolna

O bibliotece

Biblioteka szkolna składa się z dwóch pomieszczeń znajdujących się na parterze naszej szkoły: czytelni stanowiącej Szkolne Centrum Multimedialne ze stanowiskami komputerowymi podłączonymi do Internetu, księgozbiorem podręcznym, tradycyjnym katalogiem (alfabetycznym i rzeczowym) oraz wypożyczalni. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły!

Godziny otwarcia

  • Poniedziałek: 8:00 – 17:00
  • Wtorek: 8:00 – 17:00
  • Środa: 8:00 – 16:00
  • Czwartek: 8:00 – 17:00
  • Piątek: 8:00 – 17:00

Katalog biblioteki online

Katalog biblioteki jest dostępny online pod tym linkiem.

Bibliotekarze

Bogumiła Fischer i Piotr Wypiór udzielają fachowych porad bibliotecznych z zakresu gromadzenia materiałów do prac, sporządzania bibliografii i wyboru literatury. Piotr Wypiór prowadzi także kółko fotograficzne.

Księgozbiór

Księgozbiór biblioteki liczy obecnie ok. 50.000 woluminów. Zbiory powiększają się okresowo o nowe pozycje – lektury szkolne, książki z zakresu szeroko pojętej humanistyki, książki popularno–naukowe, książki techniczne, podręczniki, encyklopedie, albumy. Prenumerujemy także szereg czasopism. Są to m.in. tytuły: Auto – Expert, Biblioteka w szkole, Fizyka w szkole, Głos Nauczycielski, Gazeta Mikołowska, Matematyka, Mówią wieki, Mechanik, Magazyn szkolny, Polonistyka oraz Przegląd oświatowy.

Akcje biblioteczne

Nasza biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczania i czytania książek. W bibliotece organizowane są konkursy tematyczne dla uczniów i spotkania z autorami książek. Bibliotekarze organizują także szkolne czy między szkolne akcje promujące czytelnictwo.

Regulamin biblioteki

Regulamin biblioteki szkolnej jest dostępny pod tym tym linkiem.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym na lata 2016-2020 przez Radę Ministrów programem mającym poprawić stan czytelnictwa w Polsce, poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Więcej o programie dowiesz się klikając ten link .

Biblioteka "POLONA"

Polona to najnowocześniejsza biblioteka cyfrowa w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – Zdigitalizowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, pozwalających uzyskać najwyższą jakość. Zdigitalizowane i udostępniane w Polonie zbiory codziennie powiększają się o nawet 2000 obiektów: książek, starych druków, rękopisów, grafik, map, nut, fotografii, ulotek, afiszy i pocztówek. Strona internetowa biblioteki jest dostępna tym linkiem .
Scroll to Top